آموزشی و کاربردیمهارت زندگی

۶ کاربرد خمیردندان در خانه که همیشه به کارتان می آید

سه ترفند جالب و کاربردی با خمیردندانخمیردندان را برای مسواک زدن استفاده می کنیم. اما آیا می دانستید خمیردندان جز برای دندان استفاده های دیگری هم که دارد و در بعضی از جاها واقعا کمک کننده است. برای اینکه این موضوع را ثابت کنم، در اینجا شما را با ۳ کاربرد خمیردندان که  خیلی می تواند مفید و کابردی باشد، آشنا می کنم.

۶ کاربرد خمیردندان در خانه

کاربرد شماره ۱ خمیردندان:

سطوح استیل، مثل سینک، شیرآلات، گاز، قاشق و… ممکن است بعد از یک مدت جرم بگیرند و درخشندگی و زیبایی سابق خود را، از دست بدهند. چیکار کنیم این سطوح بدرخشند و کاملا تمیز شوند؟

جواب این سوال را می توان به راحتی با خمیر دندان داد.

برای پاک کردن جرم از استیل و برق انداختن آن، خمیر دندان را روی یک دستمال نم شده یا یک ابر  ظرف شویی نم شده، بزنید و روی سطح استیل مورد نظر بکشید و بعد با آب آن را بشویید یا با دستمال خیس آن را تمیز کنید. من امتحان کردم نتیجه آن عالی بود، حتما امتحان کنید. سطوح استیل با این روش مثل روز اول برق می‌زنند.

حتما بخوانید: ۲ روش برای برق انداختن و تمیز کردن سطوح استیل

کاربرد شماره ۲ خمیردندان:

برای تمیز کردن صفحه گوشی، لپ تاب و مانیتور در واقع پاک کردن انواع ال سی دی از خمیر دندان استفاده کنید.

یک دستمال نخی را خیلی کم نم کنید و کمی خمیر دندان به آن بزنید و روی صفحه ال سی دی مورد نظر بکشید. بعد با قسمت دیگه دستمال که کمی نم هست، جاهایی را که خمیر دندان زدید، را پاک کنید. خیلی راحت مانیتور شما تمیز می شود و می‌درخشد.

کاربرد شماره ۳ خمیردندان:

اگر شیشه عینک شما جرم گرفته و هرچه با دستمال آن را تمیز می کنید، هنوز تار هست و شفاف نیست کمی خمیردندان را با دستمال نم روی آن بکشید و بعد آن را تمیز کنید. مطمئن باشید عینک شما کاملاً شفاف می‌شود.

کاربرد شماره چهار:

برای پاک کردن و برق انداختن چراغ های ماشین خود از خمیر دندان استفاده کنید و تفاوت آن را با سایر شوینده ها ببینید. با خمیر دندان و دستمال نخی خیس شیشه را تمیز کنید.

کاربرد شماره پنج:

اگر کف اتو سوخته، برای از بین بردن سوختگی کف اتو از خمیردندان استفاده کنید. اتو را بگذارید داغ شود. آن را از برق بکشید و بعد با یک دستمال نم آغشته به خمیر دندان سوختگی های اتو را پاک کنید.

البته برای از بین بردن سوختگی کف اتو ترفندهای دیگری هم هست که می توانید در پست ۴ روش برای پاک کردن سوختگی کف اتو بخوانید.

کاربرد شماره شش:

آینه و شیشه حمام که رسوب گرفته با دستمال آغشته با خمیردندان تمیز کنید تا تمام رسوبات آن از بین برود. در پست ۲ راه ساده برای برق انداختن آینه حمام و توالت پر از لک و رسوب می توانید بیشتر در این بابت بخوانید.

۴.۲/۵ - (۱۲ امتیاز)
کپی‌کردن مطالب چاره‌دان به هرشیوه و هرعنوان جایز نیست. لطفاً به خواسته چاره‌دان احترام بگذارید

سعیده اسلامیان

طراح و نویسنده سایت چاره دان؛ عاشق برنامه‌نویسی، نوشتن و آشپزی هستم و هر سه به من آرامش می‌دهند. امیدوارم و سعی می‌کنم که چاره‌دان را دوست داشته باشید و آن را دنبال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا