خانه داری

۴ ترفند کاربردی برای خانه تکانی و تمیز کردن بهتر خانه

ترفندهای خانه تکانی و تمیز کردن بهتر خانهترفندهای خانه تکانی :

در این پست ۴ ترفند دیگر از ترفندهای خانه داری بیان خواهیم کرد و چون نزدیک عید و خانه تکانی هم هست؛ می‌توانید از آنها برای تمیز کردن بهتر خانه‌ی خود استفاده کنید.

 

 

۱- جلوگیری از ایجاد رسوب در توالت :

 

جلوگیری از ایجاد رسوب در توالت

 

برای اینکه توالت شما رسوب نگیرد؛ کافی است هرماه یک فنجان سرکه در توالت بریزید و اجازه دهید یک شب تا صبح بماند و صبح سیفون را بکشید تا هیچ وقت توالت رسوب نگیرد و مجبور نباشید وقت زیادی را صرف تمیز کردن آن بکنید.


حتماً بخوانید: ۴ کاربرد مفید سرکه در خانه


۲- تمیز کردن شیشه ها :

 

تمیز کردن شیشه ها

 

اگر برای تمیز کردن شیشه ها، شیشه پاک کن در دسترستان نیست. ما یک راه ساده را برای تمیز کردن شیشه به شما پیشنهاد می کنیم. که می توانید خیلی راحت و بدون دردسر شیشه ها را برق بیندازید.

برای تمیز کردن شیشه کافی است چند تیکه روزنامه را مچاله کنید و با آب آن‌ها را خیس کنید. آب زیادی آن‌ها را بفشارید و روی شیشه ها بکشید. مطمئن باشد بدون جا گذاشتن کوچکترین لکه شیشه ها کاملاً تمیز میشوند. البته میتوانید اگر سرکه هم داشتید به آب اضافه کنید. با اینکار خیلی بهتر و راحت تر شیشه ها پاک میشوند.

۳- تمیز کردن یخچال و گرفتن بوی بد آن :

 

تمیز کردن یخچال و گرفتن بوی بد آن

 

 اگر یخچال یا فریزر شما بوی بد گرفته و همچنین یخ ها و مواد غذایی که داخل آن میگذارید بوی بد می‌گیرند. کافی است به میزان برابر سرکه سفید و آب ولرم را باهم مخلوط کنید. بعد از اینکه یخچال را تمیز کردید؛ دیواره های یخچال خود را با این محلول ضدعفونی کنید. با این کار ساده یخچال دیگر بوی بد نمی‌دهد.

۴- پاک کردن لکه چای و قهوه روی فنجان :

 

پاک کردن لکه چای و قهوه روی فنجان

 

اگر لکه چای و قهوه روی فنجان ها یا لیوان بجا مانده، فقط با مقداری نمک فنجان ها بشورید تا لکه ها از بین بروند. البته اگر از مخلوط برابر سرکه و مایع ظرف شویی برای شستن ظرف های خود استفاده کنید، دیگر لازم نیست نگران لکه های روی ظروف باشید چون روی ظرف ها هرگز لکه ای به جا نمی‌ماند. امتحان کنید!


حتماً بخوانید: تمیز کردن لکه چای از روی فرش


چاره دان محل به اشتراک گذاشتن تجربه هاست. شماهم اگر ترفند یا تجربه ای دارید، که میتواند در خانه تکانی و تمیز کردن بهتر خانه به ما کمک کند، در قسمت نظرات بفرمایید تا همه از تجربه باارزش شما بهره ببریم.

۳.۲/۵ - (۱۲ امتیاز)
کپی‌کردن مطالب چاره‌دان به هرشیوه و هرعنوان جایز نیست. لطفاً به خواسته چاره‌دان احترام بگذارید

سعیده اسلامیان

طراح و نویسنده سایت چاره دان؛ عاشق برنامه‌نویسی، نوشتن و آشپزی هستم و هر سه به من آرامش می‌دهند. امیدوارم و سعی می‌کنم که چاره‌دان را دوست داشته باشید و آن را دنبال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا