آموزشی و کاربردیمهارت زندگی

۴ روش برای از بین بردن رنگ زردچوبه از پوست صورت

از بین بردن رنگ زردچوبه از پوست صورتاگر شماهم برای بهره بردن از فواید بی‌نظیر زردچوبه برای پوست، از ماسک زردچوبه استفاده کرده باشید یا قصد استفاده از آن را دارید؛ این سوال برای شما پیش آمده که: برای پاک کردن زردی زردچوبه روی صورت خود چیکار کنیم؟ در پاسخ به این سوال، شما را با راه های ساده برای از بین بردن رنگ زردچوبه از پوست صورت آشنا می کنم.

قبلاً در مورد پاک کردن رنگ زردچوبه ازدست، ناخن و فرش و پلاستیک و … به طور کامل توضیح دادم و تجربیات خودم را از امتحان راه های مختلف برای آن بیان کردم؛ اگر با پاک کردن زردچوبه از سطوح مختلف مشکل دارید در آنجا با روش های خوبی برای پاک کردن زردی زردچوبه از سطوح مختلف آشنا شوید.

یک توصیه در استفاده از زردچوبه برای پوست : 

هنگام استفاده از زردچوبه به عنوان ماسک صورت، هیچ وقت از زردچوبه تنها و آب استفاده نکنید و  آن را با عسل، شیر یا روغن مخلوط کنید تا رنگ آن، کاهش یابد و در هنگام شستن صورت خود زودتر رنگ زردچوبه از صورت شما پاک شود و کمتر دچار مشکل شوید. بخصوص ماست و شیر را با زردچوبه قاطی کنید تا برای پاک کردن آن کمتر به زحمت بیافتید.

 راه های مؤثر در از بین بردن رنگ زردچوبه از پوست صورت

در ادامه من این ۴ روش را تست کردم حتماً نتیجه تست این ۴ روش برای از بین بردن رنگ زردچوبه از پوست را بخوانید.

۱- مخلوط آب و شکر :

شکر برای پاک کردن رنگ زردچوبه از پوست صورت

یک قاشق سرپر شکر را با مقدار کمی آب مخلوط کنید تا یک مخلوط خمیری بدست آید و پوست صورت خود را ملایم با این مخلوط ماساژ دهید تا رنگ زردچوبه از پوست شما برود. و در آخر صورت خود را با آب بشویید.

مخلوط آب و شکر نه تنها برای از بین بردن رنگ زردچوبه از پوست صورت شما مؤثر است؛ بلکه موجب پاک سازی صورت شده و پوست شما را شفاف تر می کند. به قول معروف یک تیر و دو نشان است.

۲- سرکه سیب

سرکه سیب برای پاک کردن زردی زردچوبه از پوست صورت

از سرکه سیب نیز می توانید برای پاک کردن زردی زردچوبه از پوست و ناخن خود استفاده کنید. اگر سرکه را با مایع ظرف شویی مخلوط کنید؛ برای پاک کردن زردچوبه از ناخن بهتر عمل می‌کند.

۳- روغن

سرکه سیب برای از بین بردن کردن زردی زردچوبه از پوست صورت

روغن نارگیل، زیتون یا کرچک را کمی گرم کنید و به پنه بزنید و روی پوست خود بکشید؛ تا رنگ زردچوبه از پوستتان به طور کامل برود.

مطلب مرتبط: ۲ روش برای درست کردن آرایش پاک کن خانگی و طبیعی

۴- شیر یا ماست

از بین بردن رنگ زردچوبه از پوست

پوست خود را با شیر تمیز کنید تا تمام زردی زردچوبه از پوست شما به راحتی تمیز شود. یک قاشق مربا خوری ماست یا کمی شیر را روی صورت خود پخش کنید بعد از ۲۰ الی ۳۰ ثانیه با یک دستمال کاغذی تمیز روی صورت خود بکشید. با این روش تمام زردی زردچوبه از پوست صورتتان می رود.

من این روش ها را برای پاک کردن زردچوبه از پوست صورتم امتحان کردم :

یک قاشق چایخوری عسل و زردچوبه را مخلوط کردم و روی پوستم کشیدم. و ۲۰ دقیقه صبر کردم. و هر قسمت صورتم را با یکی از روش های بالا پاک کردم.

پاک کردن زردچوبه از صورت

ابتدا از سرکه برای پاک کردن رنگ زردچوبه از قسمت چانه خودم استفاده کردم. البته من سرکه سیب نداشتم و سرکه رنگی عادی که از فروشگاه می‌گیریم، استفاده کردم و خیلی خوب پاک نکرد. شاید چون از سرکه سیبب باید استفاده میکردم. شما اگر سرکه سیب را امتحان کردید؛ تجربتون را برای ما بنویسید.

طرف چپ صورتم را با شیر پاک کردم. دستمال کاغذی را به شیر آغشته کردم و روی صورتم کشیدم و خیلی خوب بود و رنگ زردچوبه از صورتم کاملاً پاک شد.

طرف دیگه صورتم را با مخلوط شکر و آب پاک کردم و بعد صورتم را با آب شستم. زردی زردچوبه به خوبی پاک شد اما یکم کثیف کاریش زیاد بود و چند قطره زردچوبه روی لباسم ریخت. (اگر ماسک زردچوبه زدید لباس کهنه بپوشید.)

و بلاخره پیشانیم را با روغن زیتون پاک کردم. که اونم خیلی خوب نبود. اما روغن نارگیل و کرچک نداشتم که برای پاک کردن زردچوبه از صورتم امتحان کنم. اگر شما دارید؛ امتحان کنید و حتماً نتیجه‌اش را برای ما بنویسید.

خوب شد چهار روش بیشتر نبود! وگرنه نمی دونستم دیگه کجای صورتم را پاک کنم. 🙂

اما بلاخره نتیجه کلی من از تست راه های از بین بردن رنگ زردچوبه از پوست صورت :

بهترین راه برای پاک کردن رنگ زردچوبه از پوست صورت این است که:

۱- وقتی از زردچوبه استفاده می کنید حتما شیر یا ماست به ماسک زردچوبه اضافه کنید.

۲- برای پاک کردن زردی زردچوبه روی پوست صورت ابتدا با آب صورت خودتان را بشویید تا لکه زردچوبه روی لباستان نریزد و بعد ماست یا شیر روی صورتتان بزنید و بعد با  دستمال کاغذی صورتتان را تمیز کنید. اگر شیر نداشتید مخلوط آب و شکر هم خوبه. از بقیه راه ها من نتیجه خوبی نگرفتم. البته من با سرکه معمولی و روغن زیتون امتحان کردم.

دفعه اول بود که از ماسک زردچوبه استفاده می کردم و به نظرم خیلی خوب بود و پوستم را شفاف و خیلی لطیف کرد.

الان نوبت شماست که اگر برای پاک کردن رنگ زردچوبه از پوست راه دیگری میدانید؛ برای ماهم بنویسید. همچنین اگر روش های بالا را امتحان کردید، حتماً نظر خودتون را بنویسید . نظرات و تجربیات شما برای چاره دان و من خیلی ارزشمند است.

۴.۲/۵ - (۷۷ امتیاز)
کپی‌کردن مطالب چاره‌دان به هرشیوه و هرعنوان جایز نیست. لطفاً به خواسته چاره‌دان احترام بگذارید

سعیده اسلامیان

طراح و نویسنده سایت چاره دان؛ عاشق برنامه‌نویسی، نوشتن و آشپزی هستم و هر سه به من آرامش می‌دهند. امیدوارم و سعی می‌کنم که چاره‌دان را دوست داشته باشید و آن را دنبال کنید.

نوشته های مشابه

‫۱۷ دیدگاه ها

 1. شما ۱۴ سالته و تو این دوران جوش زدن پوست صورت هم دختر هم پسر خیلی عادیه بعد این دوران جای جوش رو صورت محو میشه البته به شرطی که جوشهای صورت رو دست کاری و زخم نکنی چون در این صورت به احتمال خیلی زیاد جاش رو صورتت باقی میمونی
  پس در این سن و سالی که شما قرار دارید اصلا نیازی نیس چیزی استفاده کنید فقط سعی کنید حساسیتتون رو کم کنید

 2. خیییلی ممنون من واقعا پوستم زرد شده بود و از ماست استفاده کردم و عالی شد البته ماستش پرچرب بود و واقعا نتیجه خوبی گرفتم.

 3. یکی از آشناها که پوستش عالی بود و از این ترکیب استفاده می کنه میگه با شامپو بدن یا با شوینده آرایش صورت نتیجه میگیری.

 4. سلام منم از روغن نارگیل، زیتون و شیر روی جاهای مختلف پوستم استفاده کردم تاثیرشون تقریبا ب یک اندازه بود
  من بار اولم بود ک ماسک زردچوبه زدم حالم گرفته شد تا زردیشو از رو پوستم پاک کردم?

  1. سلام
   من همیشه خودم از شیر برای پاک کردن ماسک زردچوبه استفاده می کنم و خوب پاک میشه. البته همانطور که در پست هم گفته شده به ماسک زردچوبه حتما عسل یا شیر اضافه کنید اینکار باعث میشه زردچوبه راحت تر از پوست پاک بشه.

  1. سلام
   مریم عزیز ممنون که تجربت رو از امتحان کردن راهکارها نوشتی

 5. ترکیب سرکه سفید و وایتکس برای تمیز کردن زردچوبه از پارچه مبل بسیار عالی بود.

   1. آره خیلی تاثیر خوبی داره من هم یک دوره یک ماهه استفاده کردم جای جوش رو خیلی زود خوب میکنه و پوست رو روشن میکنه

  1. شما ماسک زردچوبه رو به چه مدت استفاده کردین و چگونه اونو دریت کردن با چه چیزایی مخلوط کردین لطفا بگین ماسک رو چگونه درست کنیم و من ۱۴سالمه ایا خوبه استفاده کنم برای رفع جای جوش و جوش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا