آموزشی و کاربردیمهارت زندگی

۱۱ ترفند خلاقانه و کاربردی با کش پول که به کارتان می آید.

ترفند کاربردی با کش پول برای انجام بهتر کارهاهمیشه کش های پول رو نگه میدارم به نظرم مفید هستند و روزی به کارم میان و می تونم دور چیزی بپیچم و اون رو محکم کنم. ولی به تازگی با چند ترفند کاربردی با کش پول آشنا شدم که برام خیلی جالب و مفید بود. و دیدم میتونم از اونا استفاده های بیشتری هم داشته باشم. اگر شماهم علاقه‌مند هستید با این کاربرد های کش پول آشنا شوید تا انتهای این پست رو بخوانید.

ترفندهای جالب و  کاربردی با کش پول :

۱- محکم کردن تخته گوشت

برای اینکه تخته گوشت در هنگام استفاده از آن سُر نخورد و محکم باشد تا راحت با آن کار کنید دو طرف آن را کش پول بیندازید.

محکم کردن تخته گوشت ترفند کاربردی با کش پول

۲- جلوگیری از بسته شدن در

گاهی اوقات لازم است تا جلوی بسته شدن درب منزل یا اتاق ها را بگیریم. در این موارد می توانید با دو الی ۴ عدد کش پول جلوی باز شدن در را بگیرید. با کش پول به شکل زیر جلوی زبانه در را بگیرید.

جلوگیری از بسته شدن در ترفند کاربردی با کش پول

۳- تازه نگه داشتن سیب بریده شده

این ترفند کاربردی با کش پول برای من خیلی جالب بود چون بارها شده برای پسرم سیب بریدم اما اون نخورده. سیب هم که بعد از یک مدت در معرض هوا سیاه وخراب می شود. اما با یک کش پول میتوان قطعات سیب بریده را کنارهم قرار داد و دیگه سیاه نشود. البته برای میوه های بریده دیگه هم می شود استفاده کرد.

 تازه نگه داشتن سیب بریده شده ترفند کاربردی با کش پول

۴- جمع آوری لباس برای سفر

یک راه کاربردی با کش پول استفاده آن برای جمع کردن لباس ها در سفر است. شاید بارها براتون پیش اومده که در سفر لباس ها داخل ساک بهم بریزند. برای حل این مشکل کافی است دور لباس ها را کش پول بیندازید و با خیال راحت داخل ساک قرار دهید.

جمع آوری لباس برای سفر ایده کاربردی با کش پول

البته می توانید اینجا کلیک کنید و با یک روش جالب برای جمع آوری لباسها در ساک آشنا شوید که دیگر چروک و بهم ریخته نشوند.

۵- باز کردن پیچ هرز

قبل از اینکه برای باز کردن پیچ های خراب و هرز به زحمت بیافتید بهتر است برای باز کردن پیچ از یک کش پول استفاده کنید. کش پول را بین پیچ گوشتی و پیچ قرار دهید و پیچ هرز شده را با این روش باز کنید.

باز کردن پیچ هرز ترفند کاربردی با کش پول

۶- بسته بندی مواد غذایی

برای جلوگیری از باز شدن بسته بندی مواد غذایی دور آن ها را کش پول بیندازید. البته اگر به دنبال یک راه اصولی هستید این روش را برای بسته بندی مواد غذایی بخوانید

ترفند کاربردی با کش پول بسته بندی مواد غذایی

 

۷- باز شدن رول ربان

اگر رول ربان در داخل خانه داشته باشید، می دانید که اگر مواظب نباشید خیلی راحت باز می شوند و باید با دردسر جمعشون کنید. اما با یک ترفند ساده با کش پول و پیچیدن آن اطراف رول ربان ها دیگه خیالتون از باز شدن آن ها را میشه.

ایده کاربردی با کش پول باز شدن رول ربان

۸- سفت کردن درب قابلمه

یکی دیگر از استفاده های کاربردی از کش پول برای جلوگیری از باز شدن درب قابلمه یا ظرف غذاست. با کش پول می شود درب قابلمه را محکم کرد و از ریختن محتویات داخل قابلمه در ماشین یا سفر یا … آسوده خاطر بود.

ایده کاربردی با کش پول محکم کردن درب قابلمه

۹- جلوگیری از افتادن لباس از آویز

یک یا دو عدد کش را در دو طرف آویز لباس بپیچید تا لباس ها از روی آن سر نخورند. این کاربرد کش پول برای من خیلی جالب بود چون بارها شده لباسم از چوب لباسی سرخورده و من دوباره مجبور شدم اون رو اتو بزنم اما با این روش این مشکل به راحتی حل میشه.

جلوگیری از افتادن لباس از آویز ترفند کاربردی با کش پول

۱۰- جمع کردن کاغذ های جزوه و ورق خوردن کتاب

 برای اینکه برگه های جزوه بهم نریزند با یک سنجاق کاغذ و کش پول آنها را جمع کنید. این ترفند برای وقتی که کلاسور پر می شود قصد دارید آن را خالی کنید ترفند خوبی است تا از پاشیده شدن برگه های سابق خودتان جلوگیری کنید. این ترفند در زمان دانشجویی خیلی به دردم میخورد کاش زودتر میدونستم.

جمع کردن برگه های جزوه با ترفندهای کاربردی با کش پول

در هنگام آشپزی  از روی دستور آشپزی یا یادداشت برداری از صفحه خاصی از کتاب، برای اینکه آن صفجه تغییر نکند با یک کش پول آن صفحه را محکم کنید. و کش را روی صفحه ای که نمی خواهید جابجا شود بیندازید.

۱۱- جلوی افتادن قاشق و ملاغه داخل ظرف را بگیرید

یک کش را دور دسته ملاغه بپیچید تا دیگر قاشق داخل ظرف نیافتد. این ترفند برای وقتی که کیک یا شیرینی درست می کنم خیلی بدرد میخوره، چون زیاد اتفاق می افتاد قاشق سر بخورد و داخل مواد کیک بیافتد.

ترفند کاربردی با کش پول و جلوی سر خوردن قاشق رو گرفتن

موارد بالا برخی از ترفندهای کاربردی با کش پول بود که به نظر من مفید هستند و در آسان شدن کارها و حل برخی از مشکلات کمک می کنند. شماهم اگر ایده خلاقانه یا ترفند کاربردی با کش پول و یا حتی وسایل ساده دیگری که ما آن ها را دور می ریزیم؛ ولی گاهی اوقات خیلی به درد می خورن دارید؛ در زیر همین نوشته برای بهره بردن همه چاره دانی ها بنویسید.

۴.۴/۵ - (۵ امتیاز)
کپی‌کردن مطالب چاره‌دان به هرشیوه و هرعنوان جایز نیست. لطفاً به خواسته چاره‌دان احترام بگذارید

سعیده اسلامیان

طراح و نویسنده سایت چاره دان؛ عاشق برنامه‌نویسی، نوشتن و آشپزی هستم و هر سه به من آرامش می‌دهند. امیدوارم و سعی می‌کنم که چاره‌دان را دوست داشته باشید و آن را دنبال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا