آموزشی و کاربردیمهارت زندگی

از بین بردن و تعمیر زنگ زدگی گاز و مایکروویو و سایر فلزات

تعمیر زنگ زدگی فلزات و گاز و ... در خانهاگر گاز یا مایکروویوت دچار زنگ زدگی شده این پست بهت کمک میکنه تا به بهترین شکل آن ها را تعمیر کنی و مثل روز اول دوباره نو شوند. نکات گفته شده در این پست نه تنها برای تعمیر زنگ زدگی گاز و مایکروویو بکار می رود، بلکه برای هر وسیله فلزی دیگر مثل درب کابینت، ماشین لباسشویی و ماشین نیز می توان استفاده کرد.

مراحل تعمیر زنگ زدگی گاز و سایر فلزات

۱- تمیز کردن سطح زنگ زده

تعمیر زنگ زدگی و تمیز کردن سطح زنگ زده

در بیشتر مواقع با تمیز کردن سطح زنگ زده بسیاری از زنگ زدگی های پاک می شود. برای تمیز کردن سطح زنگ زده به اسکاچ نیمه زبر و یکی از مواد زیر نیاز دارید:

  • سرکه، جوش شیرین و مایع ظرف شویی
  • نوشابه
  • پودر ماشین لباسشویی

با یکی از مواد بالا با انتخاب خودتان و آنچه در دسترستان است روی سطح زنگ زده بریزید و با اسکاچ  کاملاً آن سطح را تمیز کنید. تا تمام چربی و رنگ های قهوه ای زنگ بطور کامل تمیز شود

حتما بخوانید: تمیز کردن گاز با مواد طبیعی

تمیز کردن سطح زنگ زده برای از بین بردن و تعمیر زنگ زدگی

۲- سمباده کشیدن:

با یک سمباده درجه زبری ۱۰۰ یا بالاتر روی محل زنگ زده بکشید تا تمام زنگ زدگی از بین برود. و با تینر، الکل یا با آب و صابون آن محل را کاملاً تمیز کنید و بعد خشک کنید. در این مرحله دقت کنید که باید کاملاً زنگ زدگی ها ازبین برود وگرنه بعداً دوباره از زیر رنگ زنگ می زند.

سمباده کشیدن برای تعمیر زنگ زدگی گاز و دیگر فلزات

۳- رنگ زدن :

در این مرحله برای تعمیر زنگ زدگی به اسپری رنگ فلز یا رنگ فلز که بصورت لاک یا ماژیک هستند ( نام دقیق آن ها رو نمی دونم اما به مغازه دار توضیح دهید متوجه می شود.)، نیاز دارید که در مغازه های رنگ فروشی می توانید تهیه کنید.

۱- اگر از رنگ فلزی که بصورت لاک هستند، استفاده کنید کارتان به اندازه‌ای که از اسپری استفاده می کنید تمیز نمی شود؛ ولی برای زنگ  زدگی های کم خوبه و حتی بهتره که از این نوع رنگ ها استفاده کنید چون برای رنگ زدن دردسر کم تری دارد.

تعمیر زنگ زذگی فلزات با رنگ های لاکی

۲- اگر از اسپری رنگ استفاده می کنید:

ابتدا با کاغذ یا پلاستیک اطراف محل رنگ زدن را خوب بپوشانید تا رنگ روی دیگر قسمت ها نریزد.

پوشاندن اطراف محل رنگ زدن برای تعمیر زنگ زدگی مایکروویو

اسپری را ۲ دقیقه تکان دهید و ۲ با روی یک تیکه مقوا آن را اسپری کنید تا رنگ آن کاملاً رقیق شود و اسپری آماده شود برای رنگ زدن.

آماده کردن اسپری برای تعمیر زنگ زدگی

حالا دست خود را با فاصله و زاویه دار بگیرید و  در محل زنگ زده اسپری کنید.

۱۰ دقیقه صبر کنید تا رنگ کاملاً خشک شود و در آخر می توانید سطح رنگ زده را تمیز کنید.

از بین بردن و تعمیر زنگ زدگی گاز و مایکروویو ماشین لباسشویی وسایر فلزاتتوجه: برای گاز و مایکروویو ۲ روز صبر کنید تا رنگ کاملاً خشک شود و بعد آن را روشن کنید.

تصاویر بالا برای تعمیر زنگ زدگی مایکروویو است البته همانطور در ابتدا گفتم از این روش برای از بین بردن زنگ زدگی هر نوع فلز دیگر هم می توانید استفاده کنید.

لطفاً اگر شماهم برای تعمیر زنگ زدگی فلزات و وسایل مانند گاز و … تجربه ای دارید یا ترفندی می دانید تجربتون رو برای ما بنویسید.

۳.۶/۵ - (۱۲ امتیاز)
کپی‌کردن مطالب چاره‌دان به هرشیوه و هرعنوان جایز نیست. لطفاً به خواسته چاره‌دان احترام بگذارید

سعیده اسلامیان

طراح و نویسنده سایت چاره دان؛ عاشق برنامه‌نویسی، نوشتن و آشپزی هستم و هر سه به من آرامش می‌دهند. امیدوارم و سعی می‌کنم که چاره‌دان را دوست داشته باشید و آن را دنبال کنید.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. بعد از اینکه رنگ زدید مایکرویو رو هرموقع روشن کنید اون رنگ پف کرده واتش خواهد گرفت مایکرووی رنگ مخصوص کوره ای کارخانه ای دارد با هر زنگی نمیشود رنگ کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا