مهارت زندگی

۹ ترفند تعمیراتی خلاقانه و مفید برای انجام کارها

چند ترفند تعمیراتی که بکارتان می آیداگر هر موقع لازم باشد خودتان دست به کار می شوید و تعمیرات انجام می دهید، پس حتما آشنایی با ترفندهای تعمیراتی خیلی به دردتون میخوره تا بهتر، سریع تر یا ساده تر کارهای خود را انجام دهید. در ادامه با چند ترفند تعمیراتی خلاقانه و مفید آشنا می شوید که حتماً در خانه بکارتان می آید.

۹ ترفند تعمیراتی که بکارتان می آید

۱-ترفندی برای باز کردن پیچ وقتی آچار ندارید

با یک پیچ و مهره دیگر آچار بسازید و به کمک آن پیچ را باز کنید.

ترفند تعمیراتی برای پیچ کردن با آچار

۲- ترفند تعمیرانی برای کوبیدن میخ

هیچ وقت برای کوبیدن میخ روی دیوار، چوب یا … آن را مستقیم در دست نگیرد. مخصوصاً اگر مهارت ندارید. چون ممکن است چکش را روی دستتان بزنید و به خودتان آسیب بزنید. برای اینکار از ترفندهای زیر استفاده کنید.

ترفند تعمیراتی برای میخ کوبیدن

۳- ترفند تعمیرانی برای بستن انواع پیچ

برای اینکه موقع بستن انواع پیچ ( مخصوصا پیچ های ریز ) با پیچ گوشتی یا دریل پیچ ها را به راحتی، بدون اینکه بیافتند، محکم کنید، یک آهن ربا به سر پیچ گوشتی یا دریل بزنید تا سر دریل یا پیچ گوشتی هم به آهن ربا تبدیل شود و به راحتی بتوان پیچ را در سر آنها نگه داشت و محکم کرد. حتی اگر ماهر هم هستید این ترفند خیلی به کارتون میاد. حتماً امتحان کنید:

ترفند تعمیراتی برای پیچ کردن -

۴-گم شدن میخ و پیچ ها موقع کار

تا حالا شده پیچ یا میخی را گم کرده باشید و موقع کار کلی وقت و انرژیتون رو صرف پیدا کردن اون کنید؟ یا کسی نباشد تا میخ ها را براتون نگه دارد تا شما بالای دیوار آنها را بکوبید؟

یک راهکار وجود دارد به ته چکش یا پیچ گوشتی خودتون آهن ربا بچسبانید و میخ و پیچ ها را به ته آن آویزان کنید تا ضمن گم نشدن آنها دیگر نیاز نباشد یکی براتون میخ ها را نگه دارد.

مطلب مرتبط: ۶ راهکار برای باز کردن پیچ هرز یا خراب شده

ترفند تعمیراتی برای میخ و چک کش

۵- ترفند تعمیراتی برای رنگ زدن

هیچ وقت مستقیم رنگ را در ظرف مخصوص رنگ زنی نریزید تا مجبور نباشید بعد از پایان کار کلی وقت بگذارید و ظرف را بشویید.

از یک فویل آلومینیومی یا پلاستیک استفاده کنید رنگ را در آن بریزید و بعد در آخر به راحتی فویل یا پلاستیک را از روی ظرف بردارید.

مطلب مرتبط: پاک کردن رنگ روغن از دست و مو با یک راه طبیعی و خانگی 

ترفند تعمیراتی برای رنگ زدن 1

برای رنگ زدن 3 از این ترفند استفاده کنید

۶- ترفند رنگ زنی ۲

برای اینکه اضافه رنگ قلمو را بگیرید، بجای اینکه قلمو را به اطراف قوطی رنگ بکشید و باعث شود قطرات رنگ روی زمین بریزید و ضمن کثیف شدن زمین، رنگ هم به هدر برود، یک عدد کش پول را وسط قوطی رنگ آویزان کنید. قلمو را روی آن بکشید تا اضافه های رنگ را بدون اینکه به اطراف پخش شود، داخل قوطی بریزید.

مطلب مرتبط: ۱۱ کاربرد خلاقانه با کش پول که بکارتان می آید

ترفند تعمیراتی برای رنگ زدن 2

۷- در آوردن میخ از دیوار

اگر قصد دارید با چکش میخ را از دیوار بیرون بکشید. مستقیم آن را روی دیوار فشار ندهید تا باعث خراب شدن دیوار نشود. یک تیکه ابر یا اسفنج را زیر چکش قرار دهید تا دیوار را زخمی نکند.

ترفند تعمیراتی برای در آوردن میخ با چک کش 2

ترفند تعمیراتی برای در آوردن میخ با چک کش

۸- اندازه زدن جای پیچ در دیوار

برای پیچ کردن داخل دیوار و استفاده از رولپلاک، برای اینکه زیادی دیوار را با دریل سوراخ نکنید یکی از رولپلاک ها در سر دریل قرار دهید، آن را اندازه بزنید و با یک نوار چسب اندازه را مشخص کنید. بعد دیوار را تا آن اندازه سوراخ کنید. با این ترفند ساده دیوار درست به اندازه قد رولپلاک سوراخ شده و خراب نمی شود.

برای پیچ کردن در دیوار با رولپلاک از این ترفند استفاده کنید

۹- جلوگیری از بیرون آمدن دوشاخه از پریز سیار

برای اینکه حین کار با یک کشیده شدن سیم، دوشاخه از پریز سیار جدا نشود، بجای اینکه مستقیم دوشاخه را به پریز بزنید، یک تاب بین سیم پریز و سیم دو شاخه بدهید و بعد دوشاخه را در پریز بزنید. با این روش اگر سیم در هنگام کار کشیده شد، از پریز بیرون نمی آید.

یک ترفند برای باز نشدن پریز تعمیراتی ساده اما مفید

احتمالاً این مطالب را هم دوست داری بخونی:

۳.۸/۵ - (۹ امتیاز)
کپی‌کردن مطالب چاره‌دان به هرشیوه و هرعنوان جایز نیست. لطفاً به خواسته چاره‌دان احترام بگذارید

سعیده اسلامیان

طراح و نویسنده سایت چاره دان؛ عاشق برنامه‌نویسی، نوشتن و آشپزی هستم و هر سه به من آرامش می‌دهند. امیدوارم و سعی می‌کنم که چاره‌دان را دوست داشته باشید و آن را دنبال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا