خانه داری

روش جلوگیری از چروک شدن لباس ها و پرز گرفتن لباس ها

جلوگیری از چروک شدن لباس ها و پرز گرفتن لباس هاچروک شدن و پرز گرفتن لباس ها یکی از مسائلی است که تقریباً در بیشتر روزها با آن سروکار داریم. پس بهتر است برای صرفه جویی در وقتمان ،ترفندها و راه‌هایی را بدانیم تا از چروک شدن لباس ها و پرز گرفتن لباس ها جلوگیری کنیم.

جلوگیری از چروک شدن لباس ‌ها :

۱- اگر لباس را با دست شسته‌اید برای اینکه  لباس شما کمتر چروک شود و برای اتو کردن لباس خود کمتر زحمت بکشید. اجازه ندهید آب لباس شما از دست برود و آن‌ها را فشار ندهید. لباس‌های خود را کاملاً خیس و دارای آب، روی بند پهن کنید. و اگر از ماشین لباسشویی استفاده می‌کنید، بعد از شستن لباس ها در ماشین برای جلوگیری از چروک شدن لباس ها، آنها را سریع از ماشین بیرون آورده و تا رطوبت دارند روی بند پهن کنید.

۲- برای جلوگیری از چروک شدن لباس ها در کمد آنها را به حالت رول در کمد قرار دهید.

۳- ماشین لباسشویی خود را با دمای شستشوی خیلی بالا روشن نکنید. آب داغ باعث می‌شود لباس ها بیشتر چروک شوند.

۴- سعی کنید در داخل ماشین لباسشویی لباس‌های سنگین مثل شلوار لی و حوله را با لباس‌های سبک‌تر نشورید. چراکه باعث می‌شود، لباس‌های سبک تر بیشتر چروک شوند.(در مورد روش‌های نگهداری از ماشین لباسشویی خود بیشتر بدانید!)

۵- برای اینکه وقتی می‌نشیند مانتو شما چروک نشود؛ مانتو را بالا بگیرید یا اینکه محکم مانتو را بکشید و بنشینید؛ تا پشت مانتو شما چروک نشود.

چند ترفند برای جلوگیری از چروک شدن لباس و پرز گرفتن لباس‌ ها :

۱- یکی از لباس‌هایی که معمولاً چروک می‌شود مقنعه است. برای جلوگیری از چروک شدن آن می‌توانید به سر مقنعه خود یک تیکه کوچک رُبان بدوزید و آن را به جاکلیدی آویزان کنید. با این روش مقنعه شما چروک نخواهد شد.

۲- برای جلوگیری از پرز گرفتن چادر مشکی و چروک نشدن چادرمشکی خود بعد از اینکه آن را شستید و اتو کردید؛ چادر یا مقنعه خود را تا بزنید، داخل کیسه فریزر قرار دهید و یک شب تا صبح بگذارید داخل فریزر، با اینکار ساده چادر شما پرز نمی‌گیرد و کمتر چروک می‌شود. البته برای جلوگیری از پرز گرفتن چادر می‌توانید آن را داخل نرم کننده هم بگذارید اما اگر نرم کننده در دسترس نداشتید، این راه خیلی مؤثر است.

۳- برای جلوگیری از چروک شدن لباس در چمدان یک ترفند بصورت ودیو آماده کرده‌ایم. تا بتوانید با خیال آسوده از اینکه لباس‌های شما در چمدان چروک نمی‌شود؛ به سفر بروید. علت اینکه لباس در چمدان با وجود اینکه لباس را تامیزنیم، چروک می‌شود این است که: بر اثر حرکت دادن چمدان، لباس‌ها به همدیگر اصطحکاک و فشار وارد می‌کنند و داخل چمدان جابجا می‌شوند. اما در این روش طوری لباس‌ها جمع می‌شوند که دیگر به یکدیگر اصطکاک وارد نمی‌کنند.

ویدیو طریقه گذاشتن لباس در چمدان برای چروک نشدن لباس ها :

لطفاً به نکات گفته شده در ویدیو دقت بفرمایید!

شماهم اگر تجربه و ترفندی برای اینکه لباس ها چروک نشوند و پرز نگیرند دارید؛ در قسمت نظرات برامون بنویسید.

مطالعه این مطالب را هم از دست ندهید:

۳.۶/۵ - (۸ امتیاز)
کپی‌کردن مطالب چاره‌دان به هرشیوه و هرعنوان جایز نیست. لطفاً به خواسته چاره‌دان احترام بگذارید

سعیده اسلامیان

طراح و نویسنده سایت چاره دان؛ عاشق برنامه‌نویسی، نوشتن و آشپزی هستم و هر سه به من آرامش می‌دهند. امیدوارم و سعی می‌کنم که چاره‌دان را دوست داشته باشید و آن را دنبال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا