خانه داری

ترفند خانه داری ۳ – پرس بسته بندی مواد غذایی – فراری دادن مورچه ها – لکه چربی سفره

در این پست در ادامه‌ی ترفند های خانه داری ، ۳ ترفند دیگر را آماه کرده‌ایم، تا با کمک آنها بتوانیم مهارت خود را در خانه و خانه داری افزایش دهیم. در ادامه به این ۳ ترفند می‌پردازیم.

۱- از بین بردن لکه چربی سفره :

مواقعی که خورشت قیمه، مرغ یا غذاهای چرب روی سفره بریزد و چربی آن‌ها روی سفره بماند، سفره ما لک می‌شود و با آب داغ و مواد شوینده هم اگر بشوریم، لکه چربی روی سفره پاک نمی‌شود. اما برای حل این مشکل راه زیر را پیشنهاد می‌کنیم:
برای پاک کردن لکه چربی روی سفره که با مواد شوینده پاک نمی‌شوند. فقط کافی است سفره را چند ساعت در آفتاب پهن کنید، تا لکه‌‌ها از بین بروند.

۲- فراری دادن مورچه ها از شکر و قند :

مورچه‌ها معمولا در همه جا وجود دارند و متأسفانه ورود مورچه ها به موادغذایی بسیار آزاردهنده است. استفاده از سموم شیمیای نیز در بعضی جاها خطرناک یا غیرممکن است. یکی از جاهایی که مورچه ها زیاد دیده می‌شوند، در اطراف قند و شکر می‌باشد. برای فراری دادن مورچه ها از شکر کافی هست در ظرف شکر خود چند عدد میخک قرار دهید. میخک باعث می‌شود مورچه وارد ظرف شکر شما نشود.

اگر مورچه وارد برنج یا سفره یا حبوبات شما شد؛ برای فراری دادن مورچه ها از برنج و … ، سفره یا برنج‌های خود را در آفتاب پهن کنید. با این روش سریع مورچه‌ها از آن خارج می‌شوند.

 

۳- پرس بسته بندی مواد غذایی بدون نیاز به دستگاه :

بعضی مواقع پیش می‌آید ما بسته بندی مواد غذایی را باز می‌کنیم اما همه‌ی آن را مصرف نمی‌کنیم مثل بسته بندی سویا، جو پرک، رشته سوپ و… اما اگر زمان بین دفعات استفاده از آنها طولانی باشد، ممکن است در معرض هوا خراب شوند یا حشرات وارد آنها شوند و یا حتی در معرض رطوبت هوا نم بگیرند. اما با پرس کردن بسته بندی آنها می‌توانیم جلوی آسیب رسیدن به آن‌ها را بگیریم. در ادامه یک ویدیو برای شما آماده کرده‌ایم تا با یک ترفند ساده با اتو و فویل آلومینیوم خیلی سریع و راحت این بسته بندی ها را پرس کنید.

راه آسان پرس کردن بسته بندی مواد غذایی در خانه :

۳.۱/۵ - (۷ امتیاز)
کپی‌کردن مطالب چاره‌دان به هرشیوه و هرعنوان جایز نیست. لطفاً به خواسته چاره‌دان احترام بگذارید

سعیده اسلامیان

طراح و نویسنده سایت چاره دان؛ عاشق برنامه‌نویسی، نوشتن و آشپزی هستم و هر سه به من آرامش می‌دهند. امیدوارم و سعی می‌کنم که چاره‌دان را دوست داشته باشید و آن را دنبال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا