خانه داری

علت کند شدن چاقو آشپزخانه – جلوگیری از کند شدن چاقو

علت کند شدن چاقو آشپزخانه - جلوگیری از کند شدن چاقوبرای من همیشه سوال بود که علت کند شدن چاقو آشپزخانه چیه؟ با وجود اینکه از چاقو آشپزخانه خودم خیلی خوب مراقبت می‌کردم؛ اما بعد از مدتی کند می‌شدند. از یک قصاب پرسیدم چرا چاقوی شما همیشه تیز می‌موند اما چاقوی آشپزخانه من بعد از یک مدت کند می‌شه!؟ ایشون به طور کلی گفت: چون شما با چاقوی خودتون هرچیزی را خرد می‌کنید اما ما فقط با آن گوشت خرد می‌کنیم. آن روز دقیقاً منظورشون را متوجه نشدم! تا اینکه چند روز پیش راه جلوگیری از کند شدن چاقو آشپزخانه را متوجه شدم. در این پست این تجربه را با شما به اشتراک می‌گذارم.

علت کند شدن چاقو آشپزخانه :

۱-ما حداقل روزی یکبار با چاقوی آشپرخانه خود پیاز خرد می‌کنیم. اما ارتباط پیاز و کندشدن چاقو چیست

یکی از علت های مهم کند شدن چاقو خرد کردن پیاز است. پیاز به تیغه‌ی چاقو آسیب می‌زند و به مرور زمان چاقو را کند می‌کند. اما شاید بپرسید چرا پیاز چاقو را کند می‌کند ؟

دلیل آن بخاطر خاصیت اسیدی پیاز است؛ که موجب کند شدن چاقو آشپزخانه می‌شود. برای جلوگیری از کندشدن چاقو سعی کنید؛ برای پیاز یک چاقو جداگانه داشته باشید و همچنین بعد از خرد کردن پیاز چاقو را بلافاصله آب بکشید؛ تا قطرات آب پیاز روی چاقو نماند و  موجب کند شدن چاقو نشود.

حتما بخوانید:  چیکار کنیم موقع خرد کردن پیاز چشم نسوزد و اشک نیاید

نکته : تمام مواد اسیدی مثل لیمو و … باعث کند شدن چاقو آشپزخانه می‌شوند. پس برای تیز ماندن چاقوی خود بعد از خرد کردن مواد اسیدی سریع چاقو را بشورید.

حتما بخوانید: برای تیز کردن چاقو بدون چاقو تیز کن

۲- دو عامل مهم دیگری که باعث کند شدن چاقو آشپزخانه می‌شوند؛ تخته برش و ماشین ظرف شویی است. سعی کنید از تخته برش‌های چوبی یا پلاستیکی استفاده کنید و چاقوهای خود را با ماشین ظرف شویی نشورید؛ بلکه آنها را با دست بشورید و خشک کنید.

۳- شستن چاقو با سیم ظرف شویی و گذاشتن چاقو در کنار قاشق و چنگال‌ها به علت ضربه خوردن به تیغه چاقو، از دیگر علت های کند شدن چاقو آشپزخانه هستند.

حتما بخوانید: ۷ ترفند ساده برای تیز کردن قیچی در خانه بدون قیچی تیزکن

اگر شما هم تجربه ای برای جلوگیری از کند شدن چاقو و علت کند شدن چاقو آشپزخانه دارید حتما برامون بنویسید.

۳.۴/۵ - (۷ امتیاز)
کپی‌کردن مطالب چاره‌دان به هرشیوه و هرعنوان جایز نیست. لطفاً به خواسته چاره‌دان احترام بگذارید

سعیده اسلامیان

طراح و نویسنده سایت چاره دان؛ عاشق برنامه‌نویسی، نوشتن و آشپزی هستم و هر سه به من آرامش می‌دهند. امیدوارم و سعی می‌کنم که چاره‌دان را دوست داشته باشید و آن را دنبال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا