آموزشی و کاربردیمهارت زندگی

۱۷ بازی گروهی و دورهمی خنده دار و مهیج برای بزرگسالان در خانه

17 بازی گروهی و دسته جمعی برای بزرگسالان مناسب آپارتمان و خانهامروز که بیشتر دورهمیهای ما در خانه و آپارتمان میگذرد، چه بهتر که بتوانیم اوقات بهتر و شادتری برای خودمان و مهمان‌ها فراهم کردیم. یکی از سرگرمی‌های مهیج و شادی‌آور بازی‌های گروهی خنده‌دار و هیجان آور است که لحظات باهم بودن را در مهمانی‌ها برای ما لذت بخش‌تر می‌کند. به همین منظور برای شما ۱۷ بازی گروهی مهیج و سرگرم کننده را معرفی می‌کنم که بدون نیاز به ابزار خاصی می‌توانید در دورهمی‌های خود انجام دهید و بخندید و لذت ببرید. این بازی‌های برای کودکان از ۸ سال به بالا، تا بزرگسالان ۹۹ ساله لذت‌بخش و مهیج است.

معرفی بازی گروهی مخصوص دورهمی ها و مهمانی‌های بزرگسالان

همه بازی‌هایی که در ادامه براتون می‌نویسم، مناسب محیط خانه و آپارتمان است و با خیال آسوده می‌توانید مهمان‌های خود را سرگرم کنید. در جشن‌ها و تولدها هم حتماً بکارتان می‌آیند.

راستی برای سرگرم کردن بچه هاهم ۳۷ بازی آپارتمانی را قبلاً نوشتم که اگر در مهمانی شما بچه‌ها هم حضور دارند، این پست را حتماً بخوانید.

۱- بازی گروهی نقاشی با چشم بسته

برای انجام این بازی تنها به یک خودکار و کاغذ نیاز دارید. یک سوژه نه خیلی سخت، برای نقاشی انتخاب کنید. مثلاً کشیدن یک آدمک، حالا با دستمال چشم طرف مقابل را ببندید و او باید با چشم بسته شکل یک آدمک را بکشد و اجزای صورت و بدن او را در جای مناسب نقاشی کند. با اتجام این بازی خواهی دید، خیلی هم ساده نیست و کشیدن شکل‌های بامزه در هنگام بسته بدون چشم چقدر شما را به خندیدن وا می‌دارد.

این بازی بخصوص برای نوجوان خیلی دوست‌داشتنی است.

۲- بازی دسته جمعی بله و نه معکوس

در این بازی گروهی پرهیجان، یک نفر سوال کننده می‌شود و شخص و اشخاص دیگر باید پاسخ سوالات او را  بدهند. او سوال‌های ساده و واضح می‌پرسد. مانند الان شب است؟ و فرد جواب دهنده باید جواب برعکس بدهد یعنی اگر بله هست بگوید نه و اگر نه هست بگوید بله.

برنده این بازی در نهایت کسی است که با تمرکز بیشتر به همه سوالات جواب برعکس بدهد.

۳- بازی گروهی اسم روی پیشانی

چند برگه را به شکل کارت ببرید یا از استیکرهای چسبان استفاده کنید کلماتی روی آن بنویسید. یک فرد انتخاب می‌شود و آن کاغذ روی پیشانی او چسبانده می‌شود.

فرد انتخاب شده باید مدام سوال بپرسد تا در زمان مشخص مانند یک دقیقه، بتواند آن کلمه را حدس بزند. سوالاتی از قبیل: خوردنی هست یا نیست؟ در جیب جا می شود یا نه؟ چه رنگی هست و ….

۴- بازی دورهمی پانتومیم

بازی گروهی پانتومیم برای بزرگسالان

یکی از بازی‌های گروهی خنده دار و سرگرم کننده بازی ساده پانتومیم است. این بازی را در هرجایی میتوان انجام و هیچ ابزار خاصی نمی‌خواهد. تعدادی کلمه یا عبارت را داخل برگه بنویسید و آن‌ها را تا بزنید و داخل یک کاسه یا ظرف بریزید.

به دو گروه تقسیم شوید. بعد از یارکشی، گروه مقابل، یک نفر از تیم حریف را انتخاب می‌کند و او باید یکی از کاغذهای داخل کاسه بردارد و بدون لب زدن با حرکات دست و بدن خود آن کلمه یا عبارت را به اعضای گروه خودش بفهماند.

در این بازی گروهی برای بالا بردن هیجان یک زمان مشخص، برای حدس زدن کلمه انتخاب کنید؛ مثلاً یک دقیقه؛

۵- بازی گروهی حقیقت یا شجاعت

در این بازی همه گرد دور هم می‌نشینند یک بطری در وسط سینی قرار می‌گیرد یا اگر کمتر از ۶ نفر هستید از تاس هم می‌توانید استفاده کنید و هرکس یک شماره را برای خودش انتخاب کند. بطری را می‌چرخانید سر بطری مقابل هر کس قرار گرفت آن فرد باید یکی از دو گزینه را نتخاب کند: حقیقت یا شجاعت؟

حقیقت یعنی: هر سوالی که طرف مقابلش از او پرسید باید راستش را بگوید.

شجاعت: هر کاری که طرف مقابل از او خواست باید انجام دهد. مثلاً شاید از بخواهد لیوان آب یخ روی سرش خالی کند و ….

برای اینکه شخصی که باید سوال را بپرسد یا کار شجاعانه را انتخاب کند، مشخص شود؛ دوباره بطری را می‌چرخانید یا تاس را پرتاب می‌کنید؛ سر بطری رو به روی هر کسی قرار گرفت آن شخص انتخاب می‌شود.

۶- بازی دو نفره خط و نقطه

بازی دو نفره خط و نقطه برای بزرگسالان

در این بازی تعدادی نقطه در سطر و ستون رو به روی هم قرار می‌دهید. تاس می‌اندازید یا سنگ کاغذ قیچی می‌کنید، هر کسی برنده شد بازی را شروع می کند و با یک خودکار رنگی مخصوص خودش شروع به وصل کردن دو نقطه در هر جای دلخواه عمودی یا افقی می کند.

در آخر هر کس توانست تعداد بیشتری مربع با خط‌هایی که می کشدشف درست کند، برنده بازی هست. اول اسم کسی که مربع را درست کرده داخل مربع می‌نویسند و در آخر مربع‌های هر نفر را می‌شمارند.

کسی که بتواند ضلع چهارم مربع را بکشد و مربع را کامل کند، یک حرکت جایزه می‌گیرد.

بنابراین ممکن است با یک اشتباه باعث شوید شخص مقابل شما تعداد زیادی مربع به دست آورد. چون هر بار مربع را کامل کند یک حرکت جایزه می گیرد و بدین صورت مربع بعدی را کامل می‌کند و دوباره جایزه می‌گیرد و …

این بازی به دقت بالا نیاز دارد.

معرفی چند بازی گروهی خنده دار و هیجان آور با لیوان یک بار مصرف

۷- دو میز یا صندلی بلند را در دو طرف با فاصله قرار دهید. هر تیم به گروه‌های دو نفره تقسیم می‌شود. باید تعداد ۳ تا ۵ لیوان را از میز شماره یک با کمک هم با پیشانی بدون اینکه به آن‌ها دست بزنند را بلند کنند و در میز شماره ۲ با آرایش خاص که از قبل تعیین شده قرار دهند.

بازی دسته جمعی با لیوان یک بار مصرف در خانه

هر گروهی که سریع تر اینکار را انجام داد برنده است.

اگر لیوان حین جابجایی افتاد، باید لیوان را به میز یک برگردانند و دوباره بازی را شروع کنند. حتی اگر لیوان روی میز ۲ هم افتاد دوباره باید به میز ۱ برگردانند و آن را حمل کنند.

بازی دسته جمعی با لیوان یک بار مصرف در خانه تصویر شماره 2

۸- در این بازی گروهی هیجان آور نیاز دارید به:

 • چند لیوان یک بار مصرف
 • چند بادکنک
 • دو میز،

نحوه بازی به این صورت است که هر فرد باید با کمک بادکنک که سر آن در دهانش هست و  هوای دهن خود، لیوان‌ها را که روی میز ۱ بصورت کنارهم مرتب شده‌اند، یکی یکی بردارد و آن را روی میز دو با آرایش خاص قرار دهد. هر کسی سریع‌تر  بتواند لیوان‌ها را بچیند برنده می‌شود.

اگر لیوان بیافتد چه در مسیر و چه در میز ۲، باید به میز۱ برگرداننده شود تا فرد دوباره آن را با کمک بادکنک و بدون دخالت دست به میز شماره ۲ ببرد.

بازی با لیوان و بادکنک برای انجام بازی گروهی در خانه و آپارتمان

۹- در این بازی دورهمی به وسابل زیر نیاز دارید:

 • لیوان یک بار مصرف به تعداد افراد
 • مقداری شربت یا آب
 • دو میز

به دو گروه تقسیم شوید. مثلا ۲ گروه ۵ نفره؛ در هر میز ۵ لیوان که کمی شربت داخل آن ریخته شده مرتب قرار دهید. هر تیم سر یک میز صف می بندد. با شروع بازی هر نفر باید سریع بیاید، شربت داخل لیوان را بخورد، لیوان را برعکس روی لبه میز قرار دهد، بطوری که قدری از آن بیرون باشد که بتواند با سر انگشت به آن ضربه بزند.

بازی گروهی خنده دار و مهیج با لیوان یک بار مصرف در خانه تصویر شماره 1

این شخص باید آنقدر به لیوان برعکس ضربه بزند که لیوان درسته روی میز قرار بگیرد. وقتی اینکار انجام شد نوبت نفر بعدی است. هر گروه که سریع تر تمام لیوان های روی میزش تمام شد، آن گروه برنده است. (هر بار که به لیوان برعکس با انگشت ضربه زدید و درست نشد دوباره به لبه برگردانید و ضربه بزنید.)

بازی گروهی خنده دار و هیجان آور با لیوان یک بار مصرف در خانه تصویر شماره 2

این بازی را می توان دو نفره هم انجام داد در اینصورت در سر هر میز چند لیوان و یک نفر به جای چند نفر قرار می‌گیرد.

۱۰- این بازی هم شبیه بازی بالا هست و شما نیاز دارید به :

 • چند لیوان یک بار مصرف
 • یک میز

یک تعداد مشخص لیوان را برای هر فرد مشخص کنید. مثلاً ۳ عدد . هر فرد باید سر میز قرار بگیرد و به لیوانی که از پهلو قرار دارد با انگشتان یک دست، طوری ضربه بزند یا لیوان را بچرخاند که لیوان درسته روی میز قرار گیرد.

بازی با لیوان یکبار مصرف مخصوص بزرگسالان و نوجوانان یک بازی دورهمی و گروهی

هرکسی در زمان کمتر توانست ۳ لیوان خود را درست کند، برنده بازی است. برای افزایش هیجان بازی می توانید این بازی را بین دو نفر که سر دو میز متفاوت هستند برگزار کنید و هر کسی سریع‌تر انجام دهد، برنده است.

بازی با لیوان یکبار مصرف مخصوص بزرگسالان و نوجوانان یک بازی دورهمی و گروهی تصویر شماره یک

۱۱- در این بازی دسته جمعی نیاز دارید به:

 • دو میز
 • ۶ عدد قوطی نوشابه
 • ۶ عدد لیوان یکبار مصرف

در این بازی با دو گروه ۳ نفره تقسیم شوید یا در هر سر میز یک نفر قرار بگیرد. در روی هر میز ۳ بطری نوشابه با فاصله قرار دهید. روی آن‌ها لیوان‌های یکبار مصرف قرار دهید.

فرد باید با انگشت دست خود طوری به ته لیوان ضربه بزند که لیوان برعکس روی بطری بیافتد. هر گروه یا فردی که سریع‌تر این سه لیوان را برعکس روی بطری‌ها قرار دهد، برنده است.

بازی دورهمی ساده و هیجان آور برای نوجوانان و بزرگسالان

۱۲- برای انجام این بازی دورهمی نیاز دارید به:

 • دو عدد بطری نوشابه
 • تعدادی لیوان یکبار مصرف
 • دو عدد میز

به گروهای دو نفره تقسیم می‌شوید. به هر گروه یک بطری نوشابه و تعداد برابر برای مثال ۵ عدد لیوان می‌دهید.

یک نفر بطری نوشابه را می‌گیرد و نفر دوم سر میز قرار می‌گیرد که لیوان‌ها را در دست می‌گیرد. نفری که سر میز قرار دارد، باید لیوان را برعکس سر میز نصفه قرار دهید و با انگشت لیوان را طوری به طرف مقابل خودش که بطری نوشابه در دستش هست پرتاب کند که او بتواند لیوان را با سر بطری نوشابه بگیرد.

نفر دوم هم باید تلاش کند، لیوانی که به سمتش پرتاب می‌شود را با سر بطری بگیرد.

بازی دسته جمعی و گروهی و دو نفره با توپ پینگ پونگ و بطری نوشابه

هر گروه که سریع‌تر توانست ۵ لیوان خودش را بر سر بطری نوشابه بیندازد برنده است.(هر بار که لیوان سر بطری نوشابه قرار گرفت، لیوان را سریع بردارید در یک گوشه قرار دهید و لیوان بعدی را بگیرید.)

معرفی بازی دورهمی با توپ پینگ پونگ برای بزرگسالان

۱۳- در این بازی گروهی با توپ پینگ پونگ به وسایل زیر نیاز دارید:

 • بیشتر از ۱۰ عدد لیوان یک بار مصرف
 • بیشتر از ۱۰ عدد توپ پینگ پونگ

به دو یا چند گروه دو نفره تقسیم شوید. یک نفر لیوان‌ها را در دست می‌گیرد و نفر دوم توپ‌ها؛ نفر اول باید توپ پینگ پونگ را طوری در زمین بکوبد که نفر دوم بتواند توپ را بگیرد و در لیوان بیندازد.

بازی گروهی با توپ پینگ پونگ و لیوان یکبار مصرف برای بزرگسالان

هر بار که توپ داخل لیوان افتاد لیوان و توپ داخل آن را در ته دیگر لیوان‌ها قرار می‌گیرد. وقتی تعداد لیوان‌ها و توپ داخل آن زیاد شود، گرفتن توپ توسط نفر دوم سخت‌تر می‌شود و اگر لیوان و توپ از دست فرد دوم بیافتد، دوباره باید توپ‌های افتاده را به نفر اول بدهد. و این هیجان بازی را بیشتر می‌کند.

بازی گروهی با توپ پینگ پونگ و لیوان یکبار مصرف برای بزرگسالان تصویر شماره 2

هر گروهی که سریع‌تر تعداد مشخصی توپ را پرتاب کند و بگیرد مثلاً ۷ توپ، گروه برنده است.

۱۴- در این بازی گروهی نیاز دارید به:

 • ۳ تا ۴ عدد قوطی نوشابه
 • ۳ تا ۴ عدد توپ پینگ پونگ
 • ۳ تا ۴ عدد لیوان شیشه‌ای کوتاه‌تر از قوطی‌ها
 • یک میز

توپ‌ها را روی قوطی‌هایی که درست در مقابل آنها با فاصله ۱۵ تا ۲۰ سانتی لیوان شیشه‌ای قرار دارد، قرار دهید. هر فرد باید با فوت کردن توپ‌ها را داخل لیوان‌ها بیندازد. هر کسی در زمان تعیین شده تعداد بیشتری توپ را داخل لیوان پرتاب کند برنده است.

بازی گروهی با توپ پینگ پونگ و لیوان یکبار مصرف و قوطی نوشابه برای بزرگسالان پ

می توانید به دو یا چند گروه هم تقسیم شوید و هرگروهی سریع تر ۴ توپ را داخل لیوان انداخت برنده بازی است. اگر توپ پرتاب شده داخل لیوان نیافتد، می‌توانید آن را بردارید روی قوطی بگذارید و دوباره امتحان کنید.

۱۵- بازی گروهی با توپ پینگ پونگ:

 • تعدادی لیوان شیشه‌ای
 • میز
 • تعدادی توپ پینگ پونگ

لیوان‌ها را در وسط یا انتهای میز قرار دهید فرد بازی کننده باید توپ‌ها به نحوی روی میز بکوبد که داخل لیوان‌ها بیافتد. هر کسی در زمان تعیین شده بیشترین تعداد توپ را داخل لیوان‌ها بیندازد برنده بازی است.

بازی گروهی و دو نفره با توپ پینگ پونگ

اگر بازی را بصورت دو میزی انجام می‌دهید، کسی برنده بازی است که سریع‌تر در تمام لیوان‌ها یک توپ بیندازد.

۱۶- این بازی خیلی شبیه بازی قبل است، با این تفاوت که یک لیوان در میز دوم قرار می‌گیرد و قرد بازی کننده باید توپ را در میز اول بکوبد. هرکسی در زمان مشخص مثلاً ۲ دقیقه بیشترین تعداد توپ را داخل لیوان بیندازد برنده است.

بهتر است از لیوان شیشه‌ای استفاده شود تا حین بازی نیافتد. اگر از لیوان یکبار مصرف استفاده شود و لیوان در حین بازی بیافتد، بازی‌کننده باید از اول شروع کند و توپ‌هایی که داخل لیوان افتاده به سبد برمی‌گردد و حساب نمی‌شود. بنابراین بازی یک درجه سخت‌تر می‌شود.

بازی با لیوان یکبار مصرف و توپ پینگ پونگ مخصوص بزرگسالان و نوجوانان یک بازی دورهمی و گروهی

۱۷- اسم و فامیل

نیاز به معرفی این بازی قدیمی و دوست داشتنی نیست و همه بلدیم. فقط برای یادآوری و اینکه جانیافتد تنها به آن اشاره می‌کنم.

بازی های گروهی زیاد دیگری هم هستند، که نیاز به صفحه و ابزار خاص خودشان را دارد مانند مافیا، جنگا و … که میتوانید این بازی‌ها را تهیه کنید و در دورهمی ها استفاده کنید.

امیدوارم این چند بازی گروهی لحظات شاد و لذت‌بخش را براتون فراهم کند. لطفاً اگر شماهم بازی گروهی مخصوص دورهمی‌های بزرگسالان می‌شناسید، معرفی کنید.

۳.۸/۵ - (۲۳ امتیاز)
کپی‌کردن مطالب چاره‌دان به هرشیوه و هرعنوان جایز نیست. لطفاً به خواسته چاره‌دان احترام بگذارید

سعیده اسلامیان

طراح و نویسنده سایت چاره دان؛ عاشق برنامه‌نویسی، نوشتن و آشپزی هستم و هر سه به من آرامش می‌دهند. امیدوارم و سعی می‌کنم که چاره‌دان را دوست داشته باشید و آن را دنبال کنید.

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

 1. مرسی عالی بود.
  یک بازی دورهمی به این‌ میگن.
  😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍
  😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘
  😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا