آموزشی و کاربردیمهارت زندگی

۷ عالی برای تیز کردن قیچی در خانه بدون قیچی تیز کن با فیلم

قیچی یکی از ابزار کاربردی در خانه می‌باشد که وجود آن در هر خانه‌ای ضروری است. اما قیچی بعد از یک مدت کند می‌شود و نیاز دارد که آن را تیز کنیم. در این پست ضمن بررسی علت کند شدن قیچی بهترین روش های تیز کردن قیچی در خانه بدون قیچی تیزکن با ساده ترین و دردسترس ترین وسایل را توضیح خواهم داد و برای اینکه این روش‌ها برای شما واضح‌تر باشد؛ در آخر پست همه این روش ها را در ویدیو ببنید.

علت کند شدن قیچی :

یکی از علت های اصلی کند شدن قیچی استفاده از قیچی برای خرد کردن کاغذ است. هرگز از قیچی خیاطی و اصلاح خود کاغذ خرد نکنید. برای خرد کردن کاغذ می‌توانید، از قیچی های کاغذ چینی که ارزان قیمت هستند؛ استفاده کنید. اگر هم بعد از مدتی کند شدن با روش‌های گفته شده در زیر به راحتی می‌توانید قیچی کاغذ چینی خود را تیز کنید.

حتما بخوانید: علت کند شدن چاقو و راهای جلوگیری از کند شدن چاقو

سریع ترین و بهترین روش های تیز کردن قیچی در خانه :

قبل از اینکه به به بهترین روش های تیز کردن قیچی در خانه اشاره کنیم؛ توضیح این نکته لازم است که: ما در این روش‌ها از سنگ سوهان اسمی نبردیم. شاید به نظر برسد، استفاده از سنگ سوهان مؤثرترین روش است. بله! شاید اینطور باشد؛ اما تیز کردن قیچی با سنگ سوهان مهارت می‌خواهد که اگر به روش صحیح این کار را انجم ندهید؛ باعث می‌شود که قیچی شما علاوه بر اینکه تیز نشود، کندتر هم بشود. بنابراین ما این روش را توصیه نمی‌کنیم و تیز کردن قیچی با این روش را به افراد خبره بسپارید. اما روش‌های گفته شده در ادامه نیاز به مهارت خاصی ندارد و با انجام نکات گفته شده در زیر قیچی شما به حد خوب و قابل‌قبول تیز می‌شود.

۱- باطری

از باطری‌هایی که دیگر استفاده نمی‌کنید؛ می‌توانید برای تیز کردن قیچی در خانه استفاده کنید. طریقه انجام آن را در ودیو می‌توانید نظاره کنید. فقط با کل سطح برش قیچی روی باطری بکشید. از نوک قیچی شروع کرده و به انتهای آن برسید.

۲- سنجاق

یک سنجاق ساده را دو طرف قیچی بکشید و اینکار را تا زمانی انجام دهید که قیچی تیز شود. جهت کشیدن قیچی روی سنجاق مهم است. آن را در جهتی بکشید که در ودیو می‌بینید.

۳- کاغذ سمباد:

یکی از سریع ترین و بهترین روش های تیز کردن قیچی در خانه استفاده از کاغذ سمباده است. درجه سختی کاغذ سمباده شما باید بین ۱۵۰-۲۰۰ باشد. کاغذ سمباده را تا بزنید تا دو طرف قیچی را تیز کند و حدود ۳۰ دفعه با تمام سطح قیچی کاغذ سمباده را قیچی کنید. در آخر قیچی را با دستمال تمیز کنید که براده‌های سمباده از روی قیچی تمیز شود.

۴- شیشه :

با یک لیوان یا بطری شیشه‌ای می‌توانید قیچی را تیز کنید . طریقه آن را در ودیو ببینید.

۵- فویل آلومینیوم :

یکی دیگر از بهترین روش های تیز کردن قیچی در خانه استفاده از فویل آلومینیوم است. فویل هرچه ضخیم‌تر باشد؛ بهتر است. بنابراین اگر فویل شما نازک است آن را تا بزنید تا حسابی زخیم شود و با تمام سطح قیچی از نوک قیچی به انتها، فویل آلومینیومی را برای ۱۵-۲۰ بار برش بزنید.

۶- استفاده از پیچ گوشتی:

این روش خیلی شبیه روش استفاده از سنجاق برای تیز کردن قیچی است که نحوه و جهت انجام آن را در ودیو  می‌توانید ببینید.

۷- استفاده از سیم ظرف شویی:

در این روش نیز باید چند بار با تمام سطح برش قیچی، سیم ظرف شویی را برش بزنید.

حتما بخوانید: روش تیز کردن چاقو در خانه بدون چاقو تیز کن

ویدیو آموزش روش های تیز کردن قیچی در خانه بدون قیچی تیز کن 

اگر شماهم تجربه یا راهکاری برای تیز کردن قیچی در خانه دارید حتما برامون بنویسید.

مطالعه این مطالب را هم از دست ندهید:

۴/۵ - (۵۷ امتیاز)
کپی‌کردن مطالب چاره‌دان به هرشیوه و هرعنوان جایز نیست. لطفاً به خواسته چاره‌دان احترام بگذارید

سعیده اسلامیان

طراح و نویسنده سایت چاره دان؛ عاشق برنامه‌نویسی، نوشتن و آشپزی هستم و هر سه به من آرامش می‌دهند. امیدوارم و سعی می‌کنم که چاره‌دان را دوست داشته باشید و آن را دنبال کنید.

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا